زبان برنامه نویسی یونیتی

زبان برنامه نویسی یونیتی

زبان برنامه نویسی یونیتی

ان برنامه نویسی یونیتی چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟ در مقاله امروز به معرفی زبان برنامه نویسی یونیتی، آموزش نصب یونیتی بازی ،  سازی با یونیتی و ویژگی ها و کاربردهای آن می پردازیم. یونیتی Unity که به آن Unity3D نیز گفته می شود، یک موتور بازی و محیط کدنویسی یکپارچه IDE است که برای ایجاد رسانه های مراوده ای مثل بازی های رایانه‌ای مورد استفاده قرار می گیرد. زبان برنامه نویسی یونیتی و آموزش نصب یونیتی و ساخت بازی در یونیتی را در لرن فایلز دنبال کنید.

 
 

شهرت یونیتی بیشتر برای توانایی های نمونه‌سازی و اهداف انتشار بالای آن می باشد. همان طور که مدیر شرکت آقای هلگاسون می گوید:

” یونیتی  یک مجموعه ابزار برای ساخت بازی هاست و یک فن آوری است که گرافیک، صدا ، فیزیک و ارتباطات درون بازی را ایجاد می کند.”

اولین نسخه از یونیتی  توسط هم کاران دیوید هلگاسون، خواکیم آنته و نیکولاس فرانسیس در دانمارک  ساخته شد. محصول اولیه‌ی آن در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. هدف ایجاد یک موتور بازیارزان با ابزار حرفه‌ای برای بازی‌سازان آماتور بود. وقتی در ابتدا منتشر شد، فقط برای مک شرکت اپل ارائه شد و برانمه نویس ها فقط بر روی پلتفرم های خواستی می توانستند کار کنند. نسخه ی نهایی این برنامه هم اکنون بر روی ویندوز و مک نصب می شودو ده ها پلتفرم را پشتیبانی می کند. امکانات ۶۴ بینی چندین وقت است که قابل ارائه می باشد.

UNITY EDITOR

یونیتی Editor چند زیر برنامه دارد که به شکل پنجره ها خود را نشان می دهند. مهم ترین این پنجره ها از این قرار اند:

Project Browser, Inspector, Game View, Scene View, and Hierarchy.

از ادیتور برای ویرایش و تغییرات در بخش های مختلف بازی ها استفاده می شود.

یونیتی  در مک

 
 

اپل و سیستم عامل آن در مک همیشه به دنبال راحتی و کاربری راحت برای برنامه نویس ها بوده اند. به گفته ی استیو جابز ” ما همه در Mac فعالیت می کنیم و یا بااین فلسفه کد نویس شدیم تا سادگی و شفافیت نرم افزار های اپل را نشان دهیم. ” استفاده از سیستم WorkFlow برای برنامه نویس های جدید سرعت و راحتی در خلاقیت را به ارمغان می آورند بدون این که مجبور باشند وقت زیادی برای رابط های سخت و سنگین بگذارند.

قابلیت اجرا بر روی چندین پلتفرم MULTIPLATFORM

یکی دیگر از دلایل موفقیت Unity اجرا و پیاده سازی آن بر روی پلتفرم های مختلف می باشد. برنامه ای که بر روی یک پلتفرم نوشته با چند کلیک برای یک پلتفرم دیگر آماده خواهد شد. یونیتی هم‌اکنون پلتفرم های موبایل، دسکتاپ، وب و کنسول های بازی را پشتیبانی می کند. بر روی موبایل سیستم های اندروید، بلک بری، ویندوز و iOS پشتیبانی می شوند. در کامپیوتر ها لینوکس و ویندوز و مک پشتیبانی می‌شوند ( در لینوکس نخسه ی ununto کاربری بهتری گزارش شده است). تفاوتی بین نخسه ی ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی نیست. برای اهداف وب، Flash، Web Playerو Google Client پشتیبانی می شوند.

نظر بدهید